Marketing :
Got Questions? Write us!

KURSY AFF

Zostań samodzielnym skoczkiem spadochronowym

Profesjonalna kadra instruktorska doskonale przygotuje się do Twoich pierwszych skoków i będzie do dyspozycji podczas całej Twojej drogi do pierwszej licencji samodzielnego skoczka.

Zapisz się na kurs
Skoki coachowane

Czym jest kurs AFF na skoczka spadochronowego?

Kurs AFF to obecnie najszybsza, najbezpieczniejsza, a zarazem najbardziej efektywna metoda szkolenia na świecie. Pozwala ona w szybki sposób poznać zasady skoków ze spadochronem, opanować podstawowe umiejętności sterowania ciałem podczas swobodnego spadania oraz bezpiecznego lądowania.

Trzy etapy szkolenia

Kurs składa się z trzech części: teoretycznej, ćwiczeń naziemnych i praktycznej. 

 1. SZKOLENIE TEORETYCZNE:
  Podczas szkolenia teoretycznego poznasz wszystkie zasady bezpieczeństwa, reguły skoków ze spadochronem, budowę spadochronu, podstawy prawa lotniczego w Polsce i meteorologii. Szkolenia takie organizujemy, po wcześniejszym umówieniu, w czwartki i piątki. Zazwyczaj odbywają się one w małej, 3-4 osobowej grupie, na naszym lotnisku w Piotrkowie Trybunalskim.
 2. ĆWICZENIA NAZIEMNE:
  Ten etap ma nauczyć poprawnej sylwetki podczas skoków, otwierania spadochronu i zachowania się w sytuacji awaryjnej. 
 3. SZKOLENIE PRAKTYCZNE:
  Kursant wykonuje 2 skoki w asyście dwóch instruktorów oraz 5 skoków w asyście jednego instruktora - każdy z wysokości 4000 metrów. Pomagają oni w poprawnym ułożeniu ciała na strugach powietrza, kontrolują przy wyjściu z samolotu i podczas otwarcia spadochronu. Jednym słowem są cały czas w bliskim kontakcie.
  Po otwarciu spadochronu kursant pozostaje w łączności radiowej, aż do bezpiecznego lądowania. Każdy skok jest rejestrowany (film) i omawiany.
  UWAGA! Instruktorzy mają prawo do zadecydowania o potrzebie wykonania dodatkowych skoków - zazwyczaj 1 lub 2 więcej. Wynika to z wyłącznie z troski o bezpieczeństwo. W takiej sytuacji kursant zobowiązany jest poryć koszty dodatkowych skoków.

Jakie możliwości daje kurs AFF?

Po pomyślnym ukończeniu kursu AFF, a więc wykonaniu 7 skoków, stajesz się uczniem-skoczkiem. Oznacza to, że możesz kolejne skoki wykonywać samodzielnie, pozostając pod naziemnym nadzorem instruktora. Przed każdym skokiem sprawdzi on ciebie i twój sprzęt. Będzie obserwował twoje lądowania i rozwój. Cały czas będzie na lotnisku, gotowy rozwiać wszelkie twoje wątpliwości i odpowiedzieć na wszystkie pytania. 

Kiedy liczba twoich skoków przekroczy 50, możesz przystąpić do egzaminu na Świadectwo Kwalifikacji. Po otrzymaniu go stajesz się samodzielnym skoczkiem, posiadającym państwową licencję PJ(B) wydawaną przez ULC (Urząd Lotnictwa Cywilnego).

W tym momencie cały świat spadochronowy staje przed tobą otworem. Możesz wykonywać skoki w grupach, rozwijać się w dziedzinie, która najbardziej Ci się podoba. Więcej możliwości, które daje Sky Force skoczkom znajdziesz TUTAJ

Ważne informacje

 • Aby przystąpić do wybranego przez siebie kursu należy wykupić ubezpieczenie OC (możliwość wykupienia ubezpieczenia na strefie - cena 150 zł - ważne przez rok);
 • Należy podpisać umowę ze strefą oraz okazać dowód tożsamości i świadectwo ukończenia szkoły min. podstawowej;
 • Waga kursanta nie może przekraczać 110 kg;
 • Badania lekarskie nie są konieczne;
 • O wszystkich chorobach i poważnych urazach należy powiadomić instruktora;
 • Do kursu można przystąpić w wieku minimum 16 lat. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę obojga rodziców sporządzoną u notariusza lub podpisaną na miejscu w strefie SkyForce.

Wybierz szkolenie najbardziej pasujące do twoich potrzeb

Skontaktuj się z nami bezpośrednio, jeżeli masz dodatkwe pytania lub specjalne życzenia:

 zapisy@skyforce.pl / +48 511 556 326